Робота з батьками

Поради батькам

щодо музично-естетичного виховання дітей

  • Співайте разом зі своєю дитиною вдома колискові, забавлянки, пісні-небилиці тощо
  • Слухайте разом з дитиною музику в живому виконанні, аудіозаписі
  • Музикуйте з дитиною на музичних інструментах – справжніх, іграшкових чи виготовлених власноруч
  • Імітуйте голоси персонажів під час читання з дитиною казок
  • Влаштовуйте вдома імпровізовані танцювальні виступи
  • Готуйте разом з дитиною музичні номери, виступи-сюрпризи до родинних свят
  • Грайтеся з дитиною в музичні ігри
  • Поєднуйте діяльність дитини в побуті з творчістю
  • Підтримуйте розмову з дитиною, коли вона ділиться своїми музично-естетичними враженнями
  • Поповнюйте домашню музичну фонотеку музичними казками, дитячими піснями, мюзиклами тощо

Музичне виховання дитини в сім′ї | Журавлик

МУЗИКУЄМО  ВДОМА!

Музичний куточок вдома

Для розвитку інтересу у дітей до музики необхідно створити вдома умови, музичний куточок, де б дитина послухати музику, пограти в музично – дидактичні ігри, пограти на дитячих музичних інструментах.

Музичний куточок краще розташувати на окремій полиці або столі, щоб у дитини був підхід до куточка.

Які саме інструменти повинні бути в куточку?

Сучасні виробники іграшок пропонують широкий асортимент товарів. Це і м’які іграшки, і різні ляльки, конструктори і в тому числі музичні іграшки і дитячі музичні інструменти. Однак, при такому багатому виборі досить просто помилитися і купити дитині ту іграшку, яка зовсім не буде розвивати музичні здібності. І навіть може звести нанівець всі ті задатки, якими природа нагородила вашого малюка.

Якщо ви все ж вирішили купити дитині музичну іграшку, то зверніть увагу на те, як вона звучить. Її тембр повинен бути чистим, мелодія повинна відтворюватися ритмічно та інтонаційно правильно.

Дитячі музичні інструменти повинні відповідати віку дитини. Краще всього для домашнього музикування підходять шумові та ударні інструменти, такі як брязкальця, бубни, музичні молоточки, ложки, а також металофон, триола, дитячу флейту, можна придбати дитячу органолу. Самостійне виконання ритмічного малюнка знайомих мелодій з їх допомогою доступно і дуже подобається дітям.

Крім готових дитячих музичних інструментів в домашніх умовах спільно з дітьми можна самостійно виготовити шумові музичні інструменти. Це можуть бути різних розмірів жерстяні баночки (наприклад, з-під кави), наповнені різними крупами; жорсткий целофан, за допомогою якого можна отримувати велику кількість шумів. Ну і, звичайно ж, будь-який предмет може стати музичним інструментом. Потрібна тільки ваша фантазія!

Дуже добре, якщо ви придбаєте диски з комплекту за слухання у дитячому садку, а також «дитячий альбом» П. В. Чайковського. «У печері гірського короля» Гріга, музичні казки «Золотий ключик», «Бременські музиканти».

Радимо придбати для дітей «Музичний буквар» Ветлугиной, «Нотна азбука для дітей» Кончаловській.

Можна придбати портрети композиторів, познайомити з музикою. В музичному куточку можуть бути музичні ігри, які допоможуть дітям закріпити пройдений матеріал.

365 Days Classical – Перший український блог про класичну музику!